استاد پناهیان: آیا خدا سرنوشت مردم را به انتخابات واگذار می کند؟

گزارش مشکل
Loading the player...
آیا خدا سرنوشت مردم را به انتخابات واگذار می کند؟ تا حدّ زیادی بله؛ چون در انتخابات مردم نظر خودشان را اعلام می کنند و خداوند متعال هم آن نظر خوب یا بد باشد، نتیجه اش را به سر آن مردم نازل خواهد کرد. ما باید مواظب باشیم خودمان انتخاب خوب داشته باشیم، خودمان به همدیگر بگوییم، فعّال بشویم و الّا لطمه می خوریم. آیا خدا سرنوشت مردم را به انتخابات واگذار می کند؟ تا حدّ زیادی بله! انتخابات,پناهیان,علیرضا پناهیان,سرنوشت مردم,وظیفه,امام علی,امام حسن,امیرالمومنین
5063

نمایش ویدئو در وب سایت شما

 

خداوند متعال سرنوشت انسان‌ها را به عهدۀ خودشان قرار داده. امیرالمؤمنین علی(ع) در زمان حیاتشان گاهی از اوقات علی‌رغم نظر خودشان رأی مردم را می‌پذیرفتند و مردم وقتی در مقابل امیرالمؤمنین رأی باطلی می‌دادند ضربه‌هایش را بعداً می‌خوردند. ولی امیرالمؤمنین علی(ع)  اجازه می‌دادند که مردم ضربه بخورند.
پیامبران الهی و اولیاء خدا هم می‌آیند تأثیر بگذارند، ولی مسئولیت را به طور کامل به عهده نمی‌گیرند. امام حسن مجتبی(ع) از مردم رأی‌گیری کردند که آقایان! اگر شما می‌خواهید سست باشید ما جنگ نکنیم؛ و وقتی مردم صدا زدند ما راحتی را می‌خواهیم، فرمود بروید این راحتی مال شما و نتیجه‌اش را هم ببینید.
قرن‌ها کوفه محلّ قتل عام بوده، محلّ بدبختی و گرفتاری بوده. بله! مردم دلشان خواسته، انتخاب کردند بیچارگی را برای خودشان و امام حسن مجتبی(ع) اجازه دادند.
امیرالمؤمنین علی(ع) فرمود ابوموسی اشعری نه؛ مردم داد زدند نخیر، ایشان باید باشد، فرمود باشد، ببینید خودتان.
آیا خدا سرنوشت مردم را به انتخابات واگذار می‌کند؟ تا حدّ زیادی بله؛ چون در انتخابات مردم نظر خودشان را اعلام می‌کنند و خداوند متعال هم آن نظر خوب یا بد باشد نتیجه‌اش را به سر آن مردم نازل خواهد کرد. ما باید مواظب باشیم خودمان انتخاب خوب داشته باشیم، خودمان باید به همدیگر بگوییم، فعال بشویم، و الّا لطمه می‌خوریم.
آخرین سخنرانی حضرت زهرا(س) که در بستر بیماری بودند، دیگر بیرون نمی‌توانستند بیایند، زن‌های مدینه آمدند به عیادت ایشان؛ ایشان در آن سخنرانی فوق العاده سیاسی برگشتند به زن‌های مدینه مطالبی را فرمودند که من از شما مردم مدینه ناراحت هستم، علت ناراحتی خودشان را بیان کردند و بعد آخر این سخنرانی آیه‌ای از قرآن را خواندند که آن آیه را حضرت نوح(ع) خطاب به مردم فرمودند در سورۀ مؤمنون هست. فرمودند: «أَنُلْزِمُکُمُوهَا وَأَنتُمْ لَهَا کَارِهُونَ»، شما مردم فکر می‌کنید چیزی را که نمی‌پسندید ما به شما تحمیل می‌کنیم؟ علی ابن ابیطالب را نخواستید، بلند شوید بروید، بروید ببینید نتیجه‌اش چی می‌شود. و مردم دیدند که در مدینه جوی خون جاری شده بود در اثر نتایج درازمدت انتخاب‌هایی که کردند.
ماها نسبت به سرنوشت‌مان مسئول و مؤثر هستیم؛ این جور نیست که ثواب داشته باشد برویم در انتخابات صرفاً، ما آیندۀ خودمان را داریم درست می‌کنیم.
مقام معظم رهبری: «شرکت در انتخابات تعیین کننده است.»
آیا خدا سرنوشت مردم را به انتخابات واگذار می کند؟ تا حدّ زیادی بله!

 

پارامترهای مرتبط

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


انصار کلیپ
سایت آوینی
عمارکلیپ
بچه های قلم
مای مدیا
مبین مدیا
اویس
مستضعفین
فرهنگ نیوز


دفتر مرکزی: تهران،

09128513265

Info[@]mostazafin.tv

آخرین کانال های ثبت شده

  • ErnestTok
  • profpkaK
  • vikaMayon
  • aktivpirapro
  • aktivturpro
مستضعفین تی وی

Template Design:Dima Group