روابط مستحکم ایران و ونزوئلا

گزارش مشکل
Loading the player...
3866

نمایش ویدئو در وب سایت شما

 

 

 

 

رئیس‌جمهور ونزوئلا درصدر هیأتی بلندپایه برای شکل‌دهی اجماع مقابل توطئه کاهش قیمت نفت وارد ایران شد.
 

 

حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای، رهبر حکیم انقلاب اسلامی عصر روز گذشته در دیدار آقای نیکلاس مادورو رئیس‌جمهوری ونزوئلا، با تجلیل از مواضع و اقدامات ونزوئلا بویژه در مقابله با رژیم صهیونیستی، علت دشمنی جبهه استکبار با ونزوئلا را پافشاری بر همین مواضع شجاعانه و اثرگذاری راهبردی در منطقه آمریکای لاتین خواندند و خاطرنشان کردند: تصمیم قطعی جمهوری اسلامی ایران، ادامه و افزایش همکاری‌های همه‌جانبه با ونزوئلاست.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این دیدار از آقای هوگو چاوز رئیس‌جمهور فقید ونزوئلا به‌عنوان دوست خوب ایران یاد کردند و با اشاره به روابط نزدیک دو کشور خطاب به آقای مادورو گفتند: شما نیز در دوره مسؤولیت خود این همکاری‌ها را ادامه داده و با شجاعت بر مشکلات و توطئه‌های تحمیلی دشمنانتان فائق آمدید. رهبر انقلاب همچنین کاهش عجیب قیمت نفت در یک مدت کوتاه را حرکتی سیاسی و غیر اقتصادی خواندند و افزودند: دشمنان مشترک ما از نفت به‌عنوان یک حربه سیاسی استفاده می‌کنند و قطعاً در این کاهش شدید قیمت نفت نقش دارند. ایشان با تأیید توافقات صورت گرفته میان رؤسای جمهوری ایران و ونزوئلا برای مقابله هماهنگ با کاهش قیمت نفت خاطرنشان کردند: البته همکاری‌های 2 کشور منحصر به مسائل نفتی نیست و باید سطح مبادلات و سرمایه‌گذاری‌های میان 2 کشور را که اکنون کمتر از حد انتظار است، افزایش داد. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در ادامه با تجلیل از مقاومت، مواضع و اقدامات ونزوئلا در عرصه منطقه‌ای و بین‌المللی گفتند: کشورهای آمریکای‌لاتین در واقع عمق استراتژیک ونزوئلا هستند و آرمان‌های ونزوئلا موجب بیداری بسیاری از ملت‌های آن منطقه شد که علت دشمنی آمریکا با دولت و ملت ونزوئلا نیز همین مساله است. رهبر انقلاب در همین زمینه به مواضع بسیار خوب دولت ونزوئلا در جنگ 51 روزه غزه و همچنین سخنان رئیس‌جمهور ونزوئلا در این دیدار اشاره کردند و افزودند: رژیم صهیونیستی در دنیا و بویژه در میان ملت‌های منطقه ما، کاملاً منفور است و مواضع شجاعانه شما علیه این رژیم، دوستان زیادی برای شما در بین ملت‌ها پدید خواهد آورد. ایشان همچنین با آرزوی موفقیت برای دولت ونزوئلا، خطاب به آقای مادورو تأکید کردند: شما جوان و برخوردار از عزم و اراده هستید و تصمیم قطعی جمهوری اسلامی نیز ادامه و افزایش همکاری‌هایی است که سال‌هاست بین 2 کشور آغاز شده و استمرار و تقویت آنها به نفع هر دو کشور است.
در این دیدار که آقای روحانی رئیس‌جمهور نیز حضور داشت، آقای نیکلاس مادورو رئیس‌جمهور ونزوئلا با تشکر از کمک‌ها و حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران، گفت: آقای چاوز همواره در سخنان خود، رهنمودهای جنابعالی را یادآوری می‌کرد و احترام ویژه‌ای برای ملت، جایگاه و تاریخ ایران قائل بود و ما نیز همچون او، ایران را خانه خود می‌دانیم.
وی اعتماد بین 2 کشور را سرمایه‌ای ارزشمند برای توسعه روابط دانست و افزود: باید با استفاده از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های 2 کشور، در مسیر توسعه جهشی روابط گام برداریم. رئیس‌جمهور ونزوئلا در ادامه با اشاره به افت جهانی قیمت نفت گفت: در تلاش هستیم اجماعی را برای کنترل قیمت نفت میان کشورهای عضو اوپک و همچنین دیگر کشورهای صادرکننده نفت از جمله روسیه ایجاد کنیم تا با همکاری و بهره‌گیری از مکانیسم‌های نوین، قیمت نفت را به حد قابل قبولی بازگردانیم. آقای مادورو در بخش دیگری از سخنان خود به مساله فلسطین اشاره و تأکید کرد: فلسطین یکی از آرمان‌های اصلی بشریت است و ملت و دولت ونزوئلا، خود را مدیون آرمان فلسطین می‌داند و اطمینان داریم روزی فلسطین آزاد خواهد شد. رئیس‌جمهور ونزوئلا همچنین گفت: فلسطین قربانی سیاست‌های استکباری و ویرانگر دولت آمریکا شده و دولت آمریکا تلاش می‌کند چهره ضد بشری و سلطه‌گر خود را پشت هزار چهره موجه پنهان کند.

 

 

 

 

پارامترهای مرتبط

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


انصار کلیپ
سایت آوینی
عمارکلیپ
بچه های قلم
مای مدیا
مبین مدیا
اویس
مستضعفین
فرهنگ نیوز


دفتر مرکزی: تهران،

09128513265

Info[@]mostazafin.tv

آخرین کانال های ثبت شده

  • ErnestTok
  • profpkaK
  • vikaMayon
  • aktivpirapro
  • aktivturpro
مستضعفین تی وی

Template Design:Dima Group