اعلام رسمی جنگ نفتی سعودی علیه ایران توسط دولت

گزارش مشکل
Loading the player...
4120

نمایش ویدئو در وب سایت شما

 

 

 

 

گزارش نیویورک پست از بازار نفت:
اعلام جنگ نفتی عربستان علیه ایران و روسیه
 
بهای نفت در بازارهای جهانی در هفته‌ای که گذشت به زیر 60 دلار در هر بشکه سقوط کرد.
به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز به نقل از روزنامه نیویورک پست، این خبر برای رانندگان خودروها و تقریبا تمام مشاغل و تجارت‌ها در کشورهای مصرف کننده خوشایند بود، اما برای تولیدکنندگان نفت خبر بدی محسوب می‌شود.

اگر قیمت نفت در سال آینده در این سطوح پایین باقی بماند تاثیر آن روی کشورهایی نظیر روسیه و ونزوئلا بسیار منفی خواهد بود. اما اقتصادهای غربی و چین از این مساله نفع خواهند برد و نفت ارزان احتمالا بازارهای راکد اروپا را بیدار خواهد کرد و حتی کشورهایی که کمترین توسعه یافتگی را دارند یک دوران استراحت خوشایند را خواهند داشت.

در این میان عربستان به عنوان بزرگترین تولیدکننده اوپک یکی از عوامل اصلی کاهش قیمت نفت است. در حالی که بخشی از اقدامات عربستان در پایین آوردن قیمت نفت در واقع واکنشی به انقلاب انرژی در آمریکا است، اما انگیزه بیشتر ریاض ضربه زدن به ایران است.

عربستان معتقد است که دیگر نمی‌تواند به آمریکا برای کنترل برنامه هسته‌ای ایران تکیه کند از این رو تصمیم گرفته هر آنچه را که تحریمهای آمریکا نتوانست انجام دهد، خود انجام دهد.

از سوی دیگر هیچگونه رابطه دوستانه‌ای بین عربستان و روسیه وجود ندارد. عربستان به دنبال سقوط حکومت سوریه است، در حالی که مسکو قصد نگه داشتن آن را دارد.

به نوشته این روزنامه آمریکایی، عربستان هیچ یک از این کارها را با نیت کمک به آمریکا انجام نمی‌دهد، اما عملا در حال کمک کردن به آمریکا است.

اکنون مساله کلیدی این است که قیمت نفت تا چه مدتی پایین خواهد ماند. بازارهای جهانی غیرقابل پیش بینی است، اما اشباع جهانی بازار نفت، کاهش عرضه و بهره‌وری بیشتر بیانگر این است که فرآورده‌های نفتی باید تا چند سال آینده پایین باقی بماند و نوسان اندک خواهد داشت. این خبر خوب برای بازارهای آزاد محسوب می‌شود، اما یک کابوس برای تولیدکنندگان است./ایسنا/

 

 

 

 

پارامترهای مرتبط

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


انصار کلیپ
سایت آوینی
عمارکلیپ
بچه های قلم
مای مدیا
مبین مدیا
اویس
مستضعفین
فرهنگ نیوز


دفتر مرکزی: تهران،

09128513265

Info[@]mostazafin.tv

آخرین کانال های ثبت شده

  • MichaelShalt
  • Brucegoore
  • RobertVum
  • AvaCromi
  • LouisExowl
مستضعفین تی وی

Template Design:Dima Group