گوشه ای از جنایات رژیم صهیونیستی در جنگ 33روزه لبنان

مستند «جنگ پنهان»

گزارش مشکل
Loading the player...
مستند «جنگ پنهان» گوشه ای از جنایات رژیم صهیونیستی در جنگ 33روزه لبنان مستند,جنگ پنهان,بمب خوشه ای,جنگ 33روزه,لبنان,حزب الله,اسرائیل,رژیم صهیونیستی,وحید فرجی,مقاومت
3516

نمایش ویدئو در وب سایت شما

 مستند جنگ پنهان؛ روایتی از قربانبان حقوق بشر آمریکایی
مستند «جنگ پنهان» در جستجوی بازخوانی پرونده بمب های خوشه ای جنگ جولای در لبنان است. یک سال پس از پایان جنگ، گروه فیلم برداری در جستجوی یافتن قربانیان این بمب ها و انعکاس وضعیت خطرناک و بحرانی مناطق جنوب رودخانه لیطانی که بیشترین حجم این بمب ها را در خود دارد، فعالیت خود را آغاز نمود.
جنگ 33 روزه در لبنان در سال 2006 یک آزمایشگاه جدی و تمام عیار برای تمرین و آزمایش انواع سلاح های آمریکایی بود.
انواع بمب ها، موشک ها و راکت ها از جنوب تا شمال لبنان برای انهدام زیر ساخت ها و هدف قرار دادن غیرنظامیان مورد حمله قرار گرفت. یکی از مهمترین و مخرب ترین ِ این سلاح ها، استفاده رژیم صهیونیستی از بمب های خوشه ای به طور وسیع و بی سابقه در طی 33 روز تهاجم بوده است. قربانیان از گروه های مختلف سنی، طبقاتی و مشاغل مختلف بوده اند.
کودکان به دلیل آگاه نبودن به مخاطرات این بمب ها و جدی نگرفتن آن، آسیب های جبران ناپذیری دیده اند.
این فیلم 48 دقیقه ای تلاش دارد از جنبه های گوناگون به آسیب هایی که مردم جنوب لبنان از بمب های خوشه ای، به جامانده از جنگ جولای 2006 دیده اند، بپردازد.
این مستند، اثر دیگری از وحید فرجی است. وی با استفاده از تجربیات به دست آمده از این مستند، در سال 92 اثر ارزشمند «تولد در زمین سوخته» را ساخت که تأثیرات منفی استفاده از تسلیحات حاوی اورانیوم ضعیف شده را در جنگ‌های سه دهه اخیر (به خصوص عراق و شهرهای بصره و فلوجه) بررسی می‌کند و در هشت قسمت 30 دقیقه ای، به اثرات اورانیوم ضعیف شده، از منظر پزشکی، حقوق بین‌الملل، سیاسی و امنیتی، اجتماعی و انسانی و همچنین فعالیت‌های صلح‌طلبانه و ضد جنگ می‌پردازد.

پارامترهای مرتبط

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


انصار کلیپ
سایت آوینی
عمارکلیپ
بچه های قلم
مای مدیا
مبین مدیا
اویس
مستضعفین
فرهنگ نیوز


دفتر مرکزی: تهران،

09128513265

Info[@]mostazafin.tv

آخرین کانال های ثبت شده

  • halrekerppal1987
  • TimothyWes
  • Bensag
  • Bemsag
  • Aluzade
مستضعفین تی وی

Template Design:Dima Group