وضعیت آزادی بیان در دولت اکبر هاشمی

گزارش مشکل
Loading the player...
مجری: اینکه می‌گویند فضای آن موقع دانشگاه‌ها فضای خاصی بود به خاطر فضای بسته‌ی سالیان آخر دوره‌ی آقای هاشمی در دانشگاه‌ها بود، درست است؟ فضای بسته‌ای که اجازه‌ی انتقاد نمی‌داد به دانشجو ها. دانشجو: یکی از مواردی که من فکر می‌کنم آقای خاتمی خوب بود، بخاطر شکستن این فضا بود؛ فضای انتقاد از رئیس‌جمهور. هیچ کس به خودش اجازه نمی‌داد که از رئیس‌جمهور انتقاد بکند، در دوره آقای هاشمی رفسنجانی اینگونه بود. مجری: این روحیه خود ایشان بود یا نه اطرافیان ایجاد کرده بودند؟ دانشجو: بالاخره این وجود داشت که کمتر اجازه انتقاد از رئیس‌جمهور داده می‌شد. مجری: خودتان هم چنین حسی را می‌کردید که به عنوان قائم مقام معاون دانشجویی که با دانشجو‌ها حشر و نشر داشتید می‌گفتید که این فضا خوب نیست. دانشجو: بله؛ رئیس‌جمهور باید مورد نقد قرار بگیرد اما آن موقع فضای نقادی وجود نداشت. نه در روزنامه‌ها شما چنین چیزی را می‌دیدید نه در مجموعه‌ها دیده می‌شد. این فضا همان ظرف دو سه سال اول اصلاحات به هم ریخت و بحث آزادی تبدیل شد به هرج و مرج و نهایتاً رسید به آن جایی که 18 تیر ما را شرمنده کرد.
5092

نمایش ویدئو در وب سایت شما

مجری: اینکه می‌گویند فضای آن موقع دانشگاه‌ها فضای خاصی بود به خاطر فضای بسته‌ی سالیان آخر دوره‌ی آقای هاشمی در دانشگاه‌ها بود، درست است؟ فضای بسته‌ای که اجازه‌ی انتقاد نمی‌داد به دانشجو ها.

دانشجو: یکی از مواردی که من فکر می‌کنم آقای خاتمی خوب بود، بخاطر شکستن این فضا بود؛ فضای انتقاد از رئیس‌جمهور. هیچ کس به خودش اجازه نمی‌داد که از رئیس‌جمهور انتقاد بکند، در دوره آقای هاشمی رفسنجانی اینگونه بود.

مجری: این روحیه خود ایشان بود یا نه اطرافیان ایجاد کرده بودند؟

دانشجو: بالاخره این وجود داشت که کمتر اجازه انتقاد از رئیس‌جمهور داده می‌شد.

مجری: خودتان هم چنین حسی را می‌کردید که به عنوان قائم مقام معاون دانشجویی که با دانشجو‌ها حشر و نشر داشتید می‌گفتید که این فضا خوب نیست.

دانشجو: بله؛ رئیس‌جمهور باید مورد نقد قرار بگیرد اما آن موقع فضای نقادی وجود نداشت. نه در روزنامه‌ها شما چنین چیزی را می‌دیدید نه در مجموعه‌ها دیده می‌شد. این فضا همان ظرف دو سه سال اول اصلاحات به هم ریخت و بحث آزادی تبدیل شد به هرج و مرج و نهایتاً رسید به آن جایی که 18 تیر ما را شرمنده کرد.

پارامترهای مرتبط

دیدگاه‌ها  

+1 #1 محسن وفسی 1393-09-23 17:35
امان از فرزند نحس زبیر
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


انصار کلیپ
سایت آوینی
عمارکلیپ
بچه های قلم
مای مدیا
مبین مدیا
اویس
مستضعفین
فرهنگ نیوز


دفتر مرکزی: تهران،

09128513265

Info[@]mostazafin.tv

آخرین کانال های ثبت شده

  • MoyaHah
  • KeithEurot
  • AlemNilaFealk
  • Fenjutin60
  • Youtubetomp3i564
مستضعفین تی وی

Template Design:Dima Group