وقتی وزیر خود را در مقابل مذهب رسمی کشور مسئول نمیداند

گزارش مشکل
Loading the player...
رسایی,علی جنتی,مجلس شورای اسلامی,کارت زرد,روزنامه بهار,اباحه گری,تک خوانی زنان,
6270

نمایش ویدئو در وب سایت شما

«دلیل تساهل و تسامحی که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در برابر توهین به مقدسات از یک طرف و از سوی دیگر ترویج اباحه‌گری با پرداختن به موضوعات محل اختلاف و غیرضروری در پیش گرفته است، چیست؟» این سوالی بود که حجه الاسلام حمید رسایی با طرح آن از علی جنتی، وزیر ارشاد دولت یازدهم را به مجلس آورد تا پاسخگوی عملکرد جنجالی و پرحاشیه خود طی ماه های اخیر باشد.

به گزارش رجانیوز، سوال رسایی پیش از این با حضور وزیر ارشاد در کمیسیون فرهنگی مورد رسیدگی قرار گرفته بود که پاسخ‌های علی جنتی نماینده سوال ‌کننده را قانع نکرده بود و به همین دلیل این سوال در صحن علنی مجلس مورد بررسی قرار گرفت.
بر پایه خبری که فارس منتشر کرده است، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سخنان خود در پاسخ به سوال مذکور با بیان اینکه سوال رسایی دارای دو بخش است، تک‌خوانی بانوان و همچنین روزنامه بهار را به بخش یادشده برشمرد.
 
وی اضافه کرد: درباره تک‌خوانی خانم‌ها همانطوری که در گزارش کمیسیون فرهنگی هم آمده بود در ابتدای بحث خاصی نبود؛ برخی از خبرنگاران از من پرسیدند تک‌خوانی خانم‌ها چگونه است؟ که من هم به نظر برخی از علما اشاره کردم.
 
وزیر ارشاد با بیان اینکه سخنان من قیدی هم داشت، تصریح کرد: قید این است که تک‌خوانی خانم‌ها و جمع‌خوانی آنها فرقی با هم ندارد و مهم این است که منصبه نداشته باشد، البته برخی رسانه‌ها سعی کرده‌‌اند که بخش دوم یعنی مفسده را حذف کنند.
 
جنتی در ادامه سخنان خود، اظهار داشت: آقای رسایی در سوال خود گفتند هر نوع خوانندگی خانم‌ها مفسده‌انگیز است اما ما اعتقاد داریم برخی موارد مانند تیتراژ لالایی سریال مختارنامه که البته درباره آن هم استفتاء هم صورت گرفت و گفتند ایرادی ندارد، مفسد‌ه‌انگیز نیستند.
 
وی با بیان اینکه نظر مقام معظم رهبری برای ما دارای اهمیت است، تصریح کرد: نظر ایشان برای ما ملاک است و اگر حرفی بیان می‌شود با اتکا به نظر مقام معظم رهبری است.
 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به بخش دوم سوال حمید رسایی که به مقاله روزنامه بهار اختصاص داشت، گفت: این روزنامه در آستانه عید غدیر مقاله‌ای را منتشر کرد که به هیچ وجه قابل دفاع نیست؛ آنچه در این مقاله آمده بود مخالف مذهب رسمی کشور است.
 
وی اضافه کرد: این موضوع در هیأت نظارت بر مطبوعات مورد بحث و بررسی قرار گرفت و نهایتا تصمیم به توقیف روزنامه گرفته شد که این اشد مجازات بود.
 
جنتی افزود: نکته آقای رسایی در سوال این است که چرا در جمع اعضای هیأت نظارت نظر وزیر این بوده است که نباید روزنامه توقیف شود و جای دیگر هم گفته شد که من نسبت به توقیف ابراز تأسف کردم.
 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در همین رابطه اظهار داشت: در رابطه با تخلفات مطبوعات نتیجه توسط هیئت نظارت بر مطبوعات اتخاذ می‌شود؛ البته در این باره باید به یک نکته اشاره کنم که زمانی که این مقاله به چاپ رسید روزنامه بهار توجهی به محتوای مقاله نداشت و با توجه به عنوان غلط‌انداز این مقاله که درباره عید غدیر هم بود آنها تصور کردند که محتوا بحث مطلوبی است و آن را منتشر کردند، بلافاصله پس از انتشار این مطلب مدیر مسئول روزنامه اعلام کرد که خطایی از ما سر زده و عذرخواهی می‌کنیم و حتی در این باب سه مقاله در نقد مقاله اول به چاپ رساندند.
 
جنتی اضافه کرد: مدیرمسئول روزنامه پس از این ماجرا گفت من خودم، خودم را تنبیه می‌کنم و برای تنبیه روزنامه را مدتی توقیف خواهم کرد؛ این توضیحات برای برخی از اعضای هیأت نظارت این را مشخص کرد که موضوع از دست آنها در رفته است اما با توجه به اینکه نظر قالب بر توقیف روزنامه بود روزنامه توقیف شد.
 
جنتی در همین زمینه خاطرنشان کرد: من برای این ابراز تأسف کردم که نباید سریع به سمت توقیف برویم زیرا نظر ما این بود که عمدا کار خلافی صورت نگرفته و طرف ماجرا نیز عذرخواهی کرده است پس در نتیجه نباید اشد مجازات را در نظر بگیریم که در نهایت هم در نظر گرفتیم.
 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خطاب به نمایندگان مجلس، گفت: وکلای ملت درباره وظایف وزیر سوال کنند نه اظهارات وزیر.
 
جنتی با اشاره مجدد به توقیف روزنامه بهار تصریح کرد: نباید برای بیگانگان خوراک تهیه کنیم تا آنها بگویند در ایران رسانه‌ها توقیف می‌شوند و آزادی بیان وجود ندارد.
 

 
در پایان وکلای ملت پس از استماع پاسخ‌های وزیر و توضیحات رسایی با 105 رأی موافق، 97 رأی مخالف و 18 رأی ممتنع از 224 نماینده حاضر در جلسه، توضیحات وزیر ارشاد را قانع‌کننده نداستند و بدین ترتیب سومین کارت زردمجلس نهم به دولت یازدهم داده شد.
پیش از این وکلای ملت به علی طیب‌نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی و رضا فرجی دانا وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نیز کارت زرد داده بودند.
طبق آئین‌نامه داخلی مجلس اگر در هر دوره مجلس به یک وزیر 3 کارت زرد داده شود زمینه استیضاح وی در پارلمان فراهم می‌شود.
منبع:رجا نیوز

تهيه شده در واحد مانيتورينگ مستضعفين MOSTAZAFIN.TV

اين کليپ را ميتوانيد در 4 نسخه ببينيد و دانلود نماييد

پارامترهای مرتبط

دیدگاه‌ها  

0 #1 1 1392-10-18 22:54
احسنت.بسیار عالی بود..
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


انصار کلیپ
سایت آوینی
عمارکلیپ
بچه های قلم
مای مدیا
مبین مدیا
اویس
مستضعفین
فرهنگ نیوز


دفتر مرکزی: تهران،

09128513265

Info[@]mostazafin.tv

آخرین کانال های ثبت شده

  • somilpave1980
  • RobertQH
  • maucolgeno1972
  • khateri
  • Yedrgemr
مستضعفین تی وی

Template Design:Dima Group